Friday April 19, 2024 | |
7:00pm | DB -- Joan & Jim Savitt -- Ballroom AB (Hotel East) (50 min.) |
7:00pm | DS -- Barbara Finney, Caravan -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
7:00pm | DS -- Carl Levine, Roaring Jelly -- Trade Center West (50 min.) |
8:00pm | DB -- Platana -- Ballroom AB (Hotel East) (50 min.) |
8:00pm | DS -- Sam Rotenberg, GCD Demo Team Band -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
8:00pm | DB -- Ben Sachs-Hamilton, Cojiro -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
8:00pm | DS -- Rick Mohr, Dogtown -- Trade Center West (50 min.) |
9:30pm | DS -- Alexandra Deis-Lauby, Kingfisher -- Trade Center West (50 min.) |
10:00pm | DX -- Anna Rain, Pandora -- Ballroom CDE (Hotel East) (90 min.) |
10:00pm | DB -- Boston Fusion Dance Community -- Marlborough (Hotel West) (90 min.) |
10:30pm | DS -- Dylan Simpson, The Orphans -- Trade Center West (60 min.) |
Saturday April 20, 2024 | |
10:00am | DB -- David Millstone, Cecilia Vacanti, Sam Zakon-Anderson -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
10:00am | DF -- Margaret Bary -- Princess (Hotel East) (50 min.) |
10:00am | DS -- Ted Rudofker, Hidden River -- Trade Center West (50 min.) |
11:00am | DB -- Pardon My French, Box and String Trio -- Ballroom AB (Hotel East) (50 min.) |
11:00am | DB -- Sue Rosen, Bruce Rosen, Vince O'Donnell -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
11:00am | DF -- Karen Sollins, Tom Pixton -- Princess (Hotel East) (50 min.) |
11:00am | DS -- Dereck Kalish, Festival Orchestra -- Trade Center West (50 min.) |
12:00noon | DS -- Jeanne Clifford, Rakiya -- Ballroom AB (Hotel East) (50 min.) |
12:00noon | DS -- Joanna Reiner Wilkinson, Tom Roby, Northeast Extension -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
12:00noon | DB -- Alan Winston, Two Cousins -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
12:00noon | DF -- Don Veino, JumpStart -- Sterling (Hotel West) (50 min.) |
12:00noon | DS -- Bob Isaacs, Raise the Roof -- Trade Center West (50 min.) |
1:00pm | DB -- Hila Lenz, Torrent -- Ballroom AB (Hotel East) (50 min.) |
1:00pm | DF -- Jacob Bloom, Free Association -- Sterling (Hotel West) (50 min.) |
1:00pm | DS -- Sue Gola, Autumn Rose Lester, Eric Eid-Reiner -- Trade Center West (50 min.) |
2:00pm | DS -- Liesl Jandrey, The Dixie Butterhounds -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
2:00pm | DF -- Tamar Myers, The Midlings -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
3:00pm | DS -- Chris Page, Free Association -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
3:00pm | DF -- Alex Cumming -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
3:00pm | DS -- Joanna Reiner Wilkinson, Intuition -- Trade Center West (50 min.) |
4:00pm | DS -- Qwill Duvall, Chimney Swift -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
4:00pm | DB -- Fred Wersan, Assabet Ramblers -- Sterling (Hotel West) (50 min.) |
4:00pm | DS -- David Millstone, Brylig -- Trade Center West (50 min.) |
5:00pm | DS -- Howard Lasnik, The Mad Katters -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
5:00pm | DB -- Sue Rose, Whatever Floats Your Goat -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
5:30pm | DS -- Jeremy Korr, Not Enough Fiddles -- Trade Center West (50 min.) |
6:00pm | DS -- Balkan Fields -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
6:30pm | DS -- Steve Zakon-Anderson, Rum & Onions -- Trade Center West (50 min.) |
7:00pm | DB -- Jacob Bloom, Nancy Bloom, The Colonial Minstrels -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
7:30pm | DS -- Jenny Beer, Betwixt and Between -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
7:30pm | DS -- Donna Hunt, Wissahickon Express -- Trade Center West (50 min.) |
8:30pm | DS -- Cathy Hollister, The English Country Dance Open Band -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
8:30pm | DS -- Greg Frock, Good Company -- Trade Center West (80 min.) |
10:30pm | DS -- Michael Karcher, Torrent -- Trade Center West (60 min.) |
Sunday April 21, 2024 | |
10:00am | DS -- Lisa Greenleaf, einstein's little homunculus -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
10:00am | DF -- Alex Cumming -- Princess (Hotel East) (50 min.) |
10:00am | DS -- Conical Cacophony -- Trade Center West (50 min.) |
11:00am | DS -- Margaret Bary, Brookline Country Players -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
11:00am | DB -- Sue Gola, Zachary Mills -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
11:00am | DF -- Les Bijoux Folque Orchestra -- Princess (Hotel East) (50 min.) |
11:00am | DS -- Various Callers, Calliope -- Trade Center West (80 min.) |
12:00noon | DF -- Alex Cumming -- Princess (Hotel East) (50 min.) |
12:30pm | DS -- Hannah Chamberlain; Casey Murray, Molly Tucker, and Sam Zakon-Anderson -- Trade Center West (50 min.) |
1:00pm | DS -- Jonathan Young, Sue Rose, Krasivi Perli -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
1:00pm | DF -- Andy Taylor-Blenis -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
2:00pm | DB -- Val Medve, Crossover -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
2:00pm | DS -- Ben Sachs-Hamilton, Zarkadelphia -- Trade Center West (50 min.) |
2:30pm | DS -- Pajdashi -- Ballroom AB (Hotel East) (50 min.) |
3:00pm | DS -- Larry Unger & Friends -- Ballroom CDE (Hotel East) (50 min.) |
3:00pm | DF -- Kristin Seibert, Kingfisher -- Marlborough (Hotel West) (50 min.) |
3:00pm | DS -- Don Veino, Joy Factor -- Trade Center West (50 min.) |
4:00pm | DS -- Dereck Kalish, Linda Nelson, Mulberry Garden -- Ballroom CDE (Hotel East) (90 min.) |
4:00pm | DS -- Ben Sachs-Hamilton, Bob Isaacs, Festival Orchestra -- Trade Center West (90 min.) |